4 Paź

(0)

Przedszkola ? funkcje

Przedszkole nie jest obowiązkowe, ale ze względu na jak obecnie prężnie i dynamiczne funkcjonują tego rodzaju placówki edukacyjne, zdecydowanie warto jest zwrócić uwagę na to, by faktycznie do takich instytucji dzieci posyłać.http://torby.pro/oferta/torebki-foliowe Rola dobrego przedszkola jest nieoceniona.

Wyróżnia się szereg jej funkcji, wśród których wydzielić należy między innymi funkcję opiekuńczą, wychowawczą, wyrównawczą, czyli inaczej kompensacyjną i szereg innych. Te trzy wyżej wspomniane po krótce omówimy, bowiem są one zdecydowanie najistotniejsze. Opiekuńcza funkcja opiera się na działalności wychowawczej – rodzic idzie do pracy, zatem panie przedszkolanki podejmują się nie tylko kształcenia dziecka, przyczyniając do jego rozwoju intelektualnego, ale także sprawują nad maluchem opiekę.

Przedszkola ? funkcje

Zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa, zajmują się nim pod nieobecność prawowitych opiekunów. Funkcja opiekuńcza to także zaspokajanie potrzeb dziecka – jedzenia, picia, spania itd. Co więcej, przedszkola czuwają nad bezpieczeństwem swych podopiecznych. Funkcja wychowawcza natomiast odnosi się do wykształcenia grona pedagogicznego, które powinno być przeszkolone w kierunku nauczania i zajmowania się przedszkolakami. Funkcja wyrównawcza natomiast to równanie poziomu wszystkich dzieci w danym przedziale wiekowym.

pościel bawełniana 220×200

to-top